PEPE ELEKTRO

DEK systémy

Bežné kľúče zo sebou nesú mnohé bezpečnostné nedostatky, ak ich používa veľké množstvo ľudí súčasne, najmä v prípade straty jedného kľúča je nutné vymeniť všetky ostatné. Odpoveďou na tieto nedostatky bežných kľúčov je systém dotykových elektronických kľúčov - DEK systém.

DEK kľúče sú čipové kľúče, ktoré majú niekoľko výhod oproti bežným kľúčom. Každý čipový DEK kľúč je unikátny, preto ak sa jeden čipový kľúč stratí, tak ho stačí vylúčiť z databázy a pridať iný. To znamená, že namiesto výmeny všetkých kľúčov stačí vymeniť jeden, čím sa ušetria peniaze všetkým obyvateľom domu.

DEK kľúče sú taktiež praktické a odolné. Vo všeobecnosti sa na svete používa viac ako 175 000 000 DEK kľúčov na rôzne účely. DEK systém sa teší tejto popularite hlavne kvôli bezpečnosti najvyššej úrovne a kvôli praktickej nezničiteľnosti kľúčov. DEK kľúče sú testované voči poškrabaniu, nešetrnému zaobchádzaniu, vystavovaniu vysokým a nízkym teplotám. Vďaka obalu z nehrdzavejúcej ocele je kremíkový čip vnútri veľmi dobre chránený.

Dôležitou súčasťou správy a servisu DEK systému zo strany našej firmy je dlhodobá správa databázy. Práve preto nie je problém pridávať alebo odstraňovať DEK kľúče aj po dlhšej dobe od montáže systému. V prípade straty alebo odcudzenia sa dá DEK kľúč vymazať z databázy a namiesto neho nahrať nový. Alebo ak sa obyvateľ bytu rozhodne, že potrebuje jeden, alebo viac DEK kľúčov naviac, nie je problém pridať nové DEK kľúče do databázy.

 • čipový elektronický DEK kľúč

  DEK kľúč.

 • čipový elektronický DEK kľúč

  Detail na čip DEK kľúča.

 • systém čipových elektronický DEK kľúčov

  Riadiaca jednotka DEK systému s databázou DEK kľúčov.

 • detektor čipových elektronických DEK kľúčov

  Dotyková plocha na snímanie DEK kľúčov.

 • elektromagnet na dvere otváraný čipovými elektronickými DEK kľúčmi

  Elektromagnet osadený v zárubni vchodovej brány.

 • magnet na zamykanie vchodu otváraný čipovými elektronickými DEK kľúčmi

  Elektromagnet osadený vo vchodovej bráne.

 • slnečný panel pre kontajnery zamykané čipovými kľúčmi

  Solárny panel, ktorý vyrába elektrickú energiu pre DEK systém.

 • kontajnery zamykané čipovými kľúčmi

  Pohľad na kontajnerové stojisko uzamykané DEK systémom.

Elektromagnetické zámky

Spolu so systémom DEK kľúčov na otváranie vchodovej brány sa montuje elektromagnet na uzamykanie vchodovej brány. Elektromagnetické zámky sú vysoko bezpečné, odolné a výborne spolupracujú s DEK systémom.

Elektromagnetické zámky pozostávajú z elektromagnetu, teda elektricky spúšťaného magnetu a dopadovej plošiny. Keď sú dvere zamknuté elektromagnet je zapnutý a priťahuje dvere k zárubni. Ak odomknete dvere elektromagnet sa deaktivuje a dvere sa dajú otvoriť.

Používame jedny z najlepších elektromagnetov, s prídržnou silou 300kg. Takto zabezpečené dvere sa na rozdiel od bežných dverí nedajú jednoducho otvoriť, alebo vyraziť.

DEK systém na uzamykanie kontajnerového stojiska

V Bratislave a okolí je často nutné uzamknúť aj kontajnerové stojisko. hlavné dôvody sú poriadok a bezpečnosť tohto miesta. Väčšinou sa používala jednoduchá brána, uzamykaná reťazou. V dnešnej dobe ale vyžadujú spoločnosti odvážajúce odpad aby neboli kontajnerové stojiská uzamykané bežným kľúčom, ale DEK kľúčom. Dôvodov je niekoľko: väčšia bezpečnosť, jednoduchšie ovládanie a naviac vlastníci môžu používať jeden DEK kľúč na odomykanie vchodovej brány aj kontajnerového stojiska.

DEK systém kontajnerového stojiska môže byť napájaný solárnym článkom, ktorý vyrába elektrickú energiu počas dňa a ukladá ju do batérie, ktorá potom napája DEK systém.

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro