PEPE ELEKTRO

Kamerami proti vandalom

11.4.2014

V časopise Správa budov vyšiel rozhovor s konateľom našej spoločnosti. Témou článku bola bezpečnosť bývania v bytových domoch.

Bezpečnosť bývania sa na Slovensku skloňuje čoraz častejšie. Vandalizmus alebo devastácia cudzieho majetku u nás nie sú neznámym pojmom. Najmä vo väčších mestách preto narastá záujem o bezpečnostné systémy, ktoré zabránia vstupu cudzích osôb do obytných domov. O možnostiach výberu a ponuke na trhu sme sa rozprávali s Petrom Plávalom, konateľom spoločnosti PEPE Elektro.

Zvončeky a zvončekové audio systémy sú dnes v Bratislave bežnou praxou. A to nielen v súkromných domoch a firemných budovách. Aké možnosti majú nájomníci bytových domov pri zabezpečení svojho bývania?

Medzi najzákladnejšie patria zvončekové systémy, ktoré môžeme kombinovať s prenosom obrazu. Slúžia na zvýšenú kontrolu vstupu do domu a pomáhajú predchádzať krádežiam a inej trestnej činnosti v dome. Hodia sa najmä do domov v rušných a frekventovaných častiach Bratislavy.

Ďalšou možnosťou sú známe DEK systémy, teda DEK kľúče alebo čipové kľúče...

Áno, sú veľmi praktické a oproti bežným kľúčom majú niekoľko výhod. Každý z nich je unikátny. Vytvárať kópie je prakticky nemožné. Preto ak sa jeden čipový kľúč stratí, stačí ho vylúčiť z databázy a pridať iný. Odpadnú tak náklady na výmenu zámku a nové kľúče. Na svete sa používa viac ako 175 miliónov DEK kľúčov na rôzne účely. Sú praktické a odolné proti poškrabaniu, nešetrnému zaobchádzaniu a extrémnym teplotám. Dôležitou súčasťou našej ponuky je okrem servisu DEK systému aj dlhodobá správa databázy. V poslednom čase ich inštalujeme dokonca aj na kontajnerové stojiská. Systém môže byť napájaný solárnym článkom, ktorý počas dňa vyrába elektrickú energiu a ukladá ju do batérie...

Celý článok si môžete stiahnuť kliknutím na tento odkaz.

  • článok o bezpečnosti vo vchode a CCTV kamerových systémoch

    Náhľad článku, ktorý vyšiel v časopise Správa budov.

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro

Naša ponuka

elektrikári elektroinštalácia, opravy elektriky

Elektro­inštalácie

Oprava a údržba elektroinštalácií v domoch a bytoch.

Chcem vedieť viac

zvončekové systémy, domové dorozumievacie zariadenia

Zvončeky

Montáž a servis zvončekových systémov.

Chcem vedieť viac

čipové DEK kľúče, DEK systémy

DEK systémy

Inštalácia DEK systému, dlhodobá správa databázy.

Chcem vedieť viac