PEPE ELEKTRO

Výmena hlavných domových vedení

17.4.2013

Staré hlavné domové vedenie elektriny môže spôsobiť mnohé nepríjemnosti, ohroziť majetok, či životy obyvateľov domu. Je dôležité vedieť, čo sú hlavné príznaky starého hlavného domového vedenia a ako tento problém riešiť.

V minulosti bolo v domoch a bytoch menej elektronických zariadení. Preto bola vtedy elektrická sieť projektovaná na spotrebu 1,7kW na byt. V súčasnosti je spotreba priemernej slovenskej domácnosti približne 4,5kW. Preto sú mnohé vedenia preťažené a prehrievajú sa. Hliník, z ktorého boli vedenia budované zostarol. To spôsobuje väčší odpor vodiča a jeho väčšie prehriatie, ktoré znásobuje starnutie hliníku. Tento lavínový efekt už prakticky nie je možné zastaviť. Toto má ale priamy vplyv na obyvateľov, keďže napätie v takomto vedení kolísa, čo poškodzuje modernú elektroniku, hlavne chladničky, mikrovlnky, televízie a počítače.

 • elektromery pred výmenou elektrikármi

  Staré elektromery v drevenej, horľavej skrini.

 • hlavné domové vedenie pred opravou elektrikármi

  Nožové poistky v skrini bez riadneho uzamykania.

Vedenia boli istené starými typmi ističov alebo poistiek. Poistky sú dnes už nevyhovujúce istenie pre byty a bytové domy a ističe, ktoré boli kedysi namontované sú už zastaralé a nevyhovujú novým normám. Tento nemálo kedy havarijný stav hlavného vedenia elektrickej energie  je doslova časovaná bomba, ktorá je schopná ohroziť majetok a životy obyvateľov domu. Na takomto vedení môžu vznikať požiare a v prípade vzniku stúpajú priestorom vedenia ako komínom. Taktiež časti vedenia bývajú nedostatočne izolované a zle zabezpečené, čo vytvára doslova smrteľné nebezpečenstvo, hlavne pre deti.

Riešením týchto problémov je kompletná výmena hlavného vedenia elektrickej energie. Moderné vedenia, ktoré naša firma buduje, sú z medi a preto časom nestarnú tak ako hliníkové vedenia. Výmenou ističov sa zväčší výkon vedenia tak, aby dosahoval súčasným potrebám obyvateľov. Celé vedenie je poriadne a bezpečne izolované, takže nehrozí riziko úrazu elektrickým prúdom a prípadný požiar vzniknutý na nižších poschodiach sa nešíri priestorom vedenia ako komínom.

Preto je dôležité, aby ste ešte dnes zvážili, či aj Váš dom nepotrebuje vymeniť hlavné vedenie elektrickej energie. Vaša bezpečnosť a bezpečnosť Vášho majetku môže byť ohrozená.

 • poistky pred opravou elektrikármi

  Staré a ohorené istenie rozvodov elektriky v dome.

 • elektrikárska skriňa pred opravou elektrikármi

  Skriňa s poistkami, ktorá môže spôsobiť požiar.

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro

Naša ponuka

elektrikári elektroinštalácia, opravy elektriky

Elektro­inštalácie

Oprava a údržba elektroinštalácií v domoch a bytoch.

Chcem vedieť viac

zvončekové systémy, domové dorozumievacie zariadenia

Zvončeky

Montáž a servis zvončekových systémov.

Chcem vedieť viac

čipové DEK kľúče, DEK systémy

DEK systémy

Inštalácia DEK systému, dlhodobá správa databázy.

Chcem vedieť viac