PEPE ELEKTRO

Kamerový systém v praxi, 2. časť

12.2.2013

V dnešnom druhom pokračovaní seriálu o kamerových systémoch sa budeme venovať popisu rôznych druhov kamier a ich využitiu.

V predošlom diely seriálu sme sa venovali základnému popisu súčastí kamerového systému. Dnes sa pozrieme na to, aké druhy kamier existujú a kde sa dajú najlepšie použiť. Keďže druhov kamier je veľa, popíšeme si len najzákladnejšie delenia.

Interiérové a exteriérové kamery

Najzákladnejšie delenie kamier je na interiérové - vnútorné a exteriérové – vonkajšie kamery.  Vnútorné kamery nie sú izolované proti dažďu a nie sú vyhrievané, ale sú zväčša lacnejšie ako vonkajšie. Vonkajšie kamery naopak sú veľmi dobre izolované proti poveternostným vplyvom, niektoré sú aj vyhrievané, aby sa objektív kamery nezaparil. Vonkajšie kamery naviac bývajú odolnejšie voči vandalom.

 • bezpečnostná vonkajšia kamera

  Statická exteriérová kamera.

 • otočná CCTV kamera

  Otočná exteriérová kamera.

Statické a otočné kamery

Druhým podstatným delením je delenie na statické a otočné kamery.  Statické kamery mávajú väčšie rozlíšenie a obraz z nich je kvalitnejší, hlavne kvôli väčšiemu objektívu. Otočné kamery vedia snímať väčšiu plochu, pretože sa dajú ovládať pomocou ovládacieho pultu. To znamená, že pracovník bezpečnostnej služby má možnosť natočiť, alebo priblížiť kameru podľa potreby.

Špeciálne kamiery

Ako špeciálne kamery môžeme označiť rôzne druhy extrémne malých kamier. Tieto kamery sa používajú v interiéry, napríklad na zaznamenávanie miesta, kde sa často pracuje s peniazmi a podobne.

Nasledujúca časť seriálu bude venovaná rôznym možnostiam nahrávania záznamu.

 • bezpečnostná mikrokamera

  Malá statická interiérová kamera.

 • ovládací pult na otočné CCTV kamery

  Ovládací pult na otočné kamery.

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro

Naša ponuka

elektrikári elektroinštalácia, opravy elektriky

Elektro­inštalácie

Oprava a údržba elektroinštalácií v domoch a bytoch.

Chcem vedieť viac

zvončekové systémy, domové dorozumievacie zariadenia

Zvončeky

Montáž a servis zvončekových systémov.

Chcem vedieť viac

čipové DEK kľúče, DEK systémy

DEK systémy

Inštalácia DEK systému, dlhodobá správa databázy.

Chcem vedieť viac