PEPE ELEKTRO

Kamerový systém v praxi, 3. časť

18.3.2013

Väčšinou je zbytočné, aby kamery snímali prázdnu chodbu. Najlepšie, ak by nahrávali, len keď sa niekto v priestore pohybuje. Ako je to s kvalitou záznamu a ako vie kamerový systém nahrávať zvuk, viac o tom všetkom v dnešnom článku.

V minulom diely seriálu sme vám predstavili rôzne druhy kamier. Dnes sa budeme venovať rôznym možnostiam prevádzky kamerového systému, keďže fungovanie kamerového systému sa dá rôznorodo nastaviť a prispôsobiť tak požiadavkám objednávateľa. Napríklad niekto požaduje, aby kamery nahrávali záznam nepretržite, iným stačí ak sa bude nahrávať, len ak kamera sníma pohyb.

Nahrávanie, len ak kamera registruje pohyb

Nahrávať, len ak kamera sníma pohyb má mnohé výhody. Hlavne sa šetrí miesto na pevnom disku digitálneho videorekordéru, teda menej sa premazáva starý záznam. Taktiež sa záznam ľahšie prezerá, keďže sú nahraté len momenty, kedy kamery snímali niekoho. Naviac kamery môžu nahrávať aj len vtedy, keď zaregistrujú pohyb iba v určitej časti obrazu. To napríklad znamená, že kamery snímajú len ak sa niekto pohybuje v okolí dverí, ale nie, ak sa pohybuje inde, a podobne.

  • digitálny videorekordér kamerového systému

    Výkonný digitálny videorekordér je základom kvalitného záznamu.

  • monitor kamerového systému

    Moderné videorekordéry vedia pracovať s veľkým množstvom kamier naraz.

Kvalita záznamu

Kvalita záznamu je ovplyvnená dvomi hlavnými faktormi: rozlíšením kamery a počtom snímkou za sekundu. Rozlíšenie kamery je dané druhom kamery a hlavne veľkosťou jej objektívu. Rozlíšenie kamery určuje, ako presne bude vidieť obraz z kamery a koľko sa dá obraz zväčšiť.

Počet snímkou za sekundu je daný schopnosťou digitálneho videorekordéru ukladať záznam z kamier. Počet snímkou za sekundu udáva, ako plynulý bude záznam. Napríklad, pri 5 snímkach za sekundu bude záznam viditeľne trhaný, ale pri 25 snímkach za sekundu bude záznam plynulý. Počet snímkou za sekundu sa dá nastaviť pre jednotlivé kamery rôzne.

Nahrávanie zvuku

Na kamerový systém sa dá pripojiť malý mikrofón, ktorý nahráva zvuk. Kvalita zvuku spravidla nebýva veľká, ale dá sa jednoducho určiť, či a kedy niekto rozbil okno a podobne. Nejedná sa ale o štandardnú požiadavku a preto ju ponúkame len na vyžiadanie zákazníka.

V nasledujúcej časti seriálu sa budeme venovať možnostiam nahrávania v tmavých priestoroch a v noci.

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro

Naša ponuka

elektrikári elektroinštalácia, opravy elektriky

Elektro­inštalácie

Oprava a údržba elektroinštalácií v domoch a bytoch.

Chcem vedieť viac

zvončekové systémy, domové dorozumievacie zariadenia

Zvončeky

Montáž a servis zvončekových systémov.

Chcem vedieť viac

čipové DEK kľúče, DEK systémy

DEK systémy

Inštalácia DEK systému, dlhodobá správa databázy.

Chcem vedieť viac