PEPE ELEKTRO

Kamerový systém v praxi, 4. časť

2.5.2013

V noci, v pivniciach, alebo chodbách býva tma. To ale nie je prekážkou umiestniť do týchto priestorov kamerový systém, ktorý funguje a nahráva. Dnes vám vysvetlíme ako.

3. časti seriálu sa hovorilo o možnostiach nahrávania záznamu. V dnešnej časti budeme rozoberať možnosti nahrávania v noci, alebo v tmavých priestoroch. Predtým ale, ako sa začneme zaoberať konkrétnymi možnosťami umiestnenia kamery do tmavého priestoru, uvediem krátke vysvetlenie, čo to je tma a prečo kamery vedia nahrávať aj v tme.

Tma, svetlo a infračervené svetlo

Každého určite napadne, že tma je prosto tam, kde nie je svetlo. To je správne, až na jeden detail – tma je tam, kde nie je svetlo, ktoré vidíme voľným okom. Okrem svetla, ktoré vidíme voľným okom, existuje aj infračervené svetlo, ktoré nevidíme voľným okom. Kamery ale vedia zaznamenať aj infračervené svetlo a spracovať ho na záznam, ktorý si môžeme prezerať na monitore. Na tomto princípe fungujú aj nočné videnia a podobné prístroje.

 • bezpečnostná CCTV kamera

  Malá kamera s výkonným infračerveným prisvietením.

 • vonkajšia bezpečnostná kamera

  Exteriérová kamera s infračerveným prisvietením.

Deň & noc kamery

Mnohé kamery sú vybavené funkciou deň & noc, ktorá prepína kameru medzi denným a nočným režimom. V dennom režime kamera zaznamenáva viditeľné svetlo. V nočnom režime kamera zaznamenáva infračervené svetlo a mení ho na čierno-biely, prípadne farebný záznam. Kamera sa prepína sama, na základe toho, koľko svetla vidí.

Infračervené lampy a kamery s infračerveným prisvietením

Aj keď kamera vie zaznamenávať aj infračervené svetlo, treba do tmavých priestorov umiestniť infračervenú lampu, ktorá bude kamere svietiť. Infračervené svetlo je síce prirodzene vyžarované teplými vecami, ale pre správny efekt je vhodné dodať infračervenú lampu. Niektoré druhy kamier majú infračervené prisvietenie, teda majú už v sebe zabudovanú infračervenú lampu.

Výsledný efekt

Kamera s infračervenou lampou vidí a zaznamenáva všetko okolo, lampa svieti neviditeľným svetlom, nikoho neruší a ani ju nikto nevidí. Takto hlavne v noci môže kamera fungovať ďalej a mnohý si ju ani nevšimnú.

 • otočná kamera do vchodu

  Otočná kamera s infračerveným prisvietením.

 • kamera s nočným videním

  Infračervená lampa, ktorá osvetlí až 120m2.

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro

Naša ponuka

elektrikári elektroinštalácia, opravy elektriky

Elektro­inštalácie

Oprava a údržba elektroinštalácií v domoch a bytoch.

Chcem vedieť viac

zvončekové systémy, domové dorozumievacie zariadenia

Zvončeky

Montáž a servis zvončekových systémov.

Chcem vedieť viac

čipové DEK kľúče, DEK systémy

DEK systémy

Inštalácia DEK systému, dlhodobá správa databázy.

Chcem vedieť viac