PEPE ELEKTRO

Kamerový systém v praxi, 5. časť

16.5.2013

V niektorých prípadoch mávajú naši klienti požiadavky, aby si záznam z kamier mohli pozrieť na počítači, prípadne cez internet. 5. časť seriálu o kamerovom systéme v praxi preto venujeme pripojeniu kamerového systému do lokálnej počítačovej siete.

predošlej časti seriálu sme vysvetlili, ako môžu kamery nahrávať aj v noci, alebo tmavých priestoroch. Dnes absolútne zmeníme tému a stredobodom nášho záujmu nebudú kamery, ale digitálny videorekordér. Keďže táto téma je obsiahla, prezeraniu kamerového záznamu cez internet sa budeme venovať až nabudúce.

Možnosti pripojenia digitálneho videorekordéru do lokálnej počítačovej siete

Moderné digitálne videorekordéry sú vybavené sieťovým portom a dajú sa pripojiť do počítačovej siete. Ak máte doma, vo vchode, alebo vo vašich kanceláriách zriadenú počítačovú sieť, nie je problém, aby sme vám spolu s vašim sieťovým technikom pripojili digitálny videorekordér do siete.
 • kamerový systém pripojený na internet

  Štandardný sieťový kábel.

 • prezeranie záznamu z kamerového systému cez počítač

  Prezeranie kamerového záznamu cez počítač.

Ak máte digitálny videorekordér pripojený v počítačovej sieti, môžete sa cez prehliadač Internet Explorer naňho pripojiť a sledovať záznam z kamier, alebo sledovať obraz z kamier v priamom prenose. Ak je na digitálny videorekordér pripojený aj mikrofón, tak môžete počúvať aj zvuk z mikrofónu.

Cez počítačovú sieť sa dajú jednoduchšie kontrolovať nastavenia digitálneho videorekordéru. Ak máte vo vašej lokálnej počítačovej sieti server s aktivovanou službou na odosielanie emailov SMTP, potom môže váš digitálny videorekordér v prípade poruchy, alebo problému poslať emaily na prednastavené emailové adresy.

Zhrnutie

Pre pripojenie digitálneho videorekordéru do lokálnej počítačovej siete potrebujete:

 • počítačovú sieť
 • dokumentáciu k počítačovej sieti, alebo sieťového technika
 • počítač s prehliadačom Internet Explorer na prezeranie kamerového záznamu

Ak máte digitálny videorekordér pripojený do lokálnej počítačovej siete môžete:

 • prezerať si záznam z kamier na počítači, ktorý je pripojený do lokálnej počítačovej siete
 • kontrolovať a meniť nastavenia digitálneho videorekordéru pohodlnejšie cez počítač
 • ak máte v lokálnej počítačovej sieti server so službou SMTP, môžete dostávať emaily o stave digitálneho videorekordéru

Ako som sľúbil v úvode, v nasledujúcej časti seriálu sa budeme venovať prezeraniu kamerového záznamu cez internet, požiadavkám na to, aby niečo takéto fungovalo ale aj výhodám prezerania záznamu z kamier na diaľku.

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro

Naša ponuka

elektrikári elektroinštalácia, opravy elektriky

Elektro­inštalácie

Oprava a údržba elektroinštalácií v domoch a bytoch.

Chcem vedieť viac

zvončekové systémy, domové dorozumievacie zariadenia

Zvončeky

Montáž a servis zvončekových systémov.

Chcem vedieť viac

čipové DEK kľúče, DEK systémy

DEK systémy

Inštalácia DEK systému, dlhodobá správa databázy.

Chcem vedieť viac