PEPE ELEKTRO

Kamerový systém v praxi, 6. časť

13.6.2013

Kamerový systém je možné pripojiť na internet a záznam z kamier si prezerať na diaľku. V tejto časti seriálu o kamerových systémoch v praxi Vám vysvetlíme, ako to funguje a čo k tomu je potrebné.

Minulá časť seriálu obsahuje informácie o tom, ako sa dá pripojiť kamerový systém do lokálnej počítačovej siete a odporúčam Vám prečítať si ho pred čítaním dnešného článku. Dnes budeme rozoberať možnosti pripojenia kamerového systému priamo do internetu.

Najprv si musíme uvedomiť, že pripojenie kamerového systému do lokálnej počítačovej siete a pripojenie na internet môžu byť dve odlišné veci. Existujú pripojenia na internet, ktoré umožňujú pripojiť kamerový systém bez toho, aby ste mali vlastnú lokálnu počítačovú sieť. Na druhú stranu kamerový systém sa dá pripojiť na internet cez lokálnu počítačovú sieť.

Požiadavky na pripojenie kamerového systému na internet

Najjednoduchšia možnosť, ako pripojiť kamerový systém na internet je pomocou pripojenia s pevnou (statickou) IP adresou. Ak máte už zriadené pripojenie na internet, požiadajte Vášho poskytovateľa internetového pripojenia o statickú IP adresu. Ak ešte nemáte zriadené internetové pripojenie, obráťte s touto požiadavkou na niektorého z poskytovateľov internetového pripojenia.

Druhá možnosť, v prípade, že sa nedá zriadiť pripojenie so statickou IP adresou, je použiť DDNS server. Bez zachádzania do technických detailov to znamená, že stačí mať bežné internetové pripojenie. Háčik je v tom, že na mieste pripojenia musí byť počítač, ktorý bude nepretržite zapnutý a pripojený na internet.

  • kamerový systém pripojený na internet

    Aj Váš kamerový systém môže byť pripojený na internet.

Výhody pripojenia kamerového systému na internet

Záznam z kamerového systému pripojeného na internet sa dá prezerať od hocikadiaľ, kde je internetové pripojenie. To znamená, že si napríklad skontrolujete z práce, čo sa deje u vás doma. Na kamerový systém sa dá pripojiť aj cez novšie mobilné telefóny.

Zhrnutie

Pre pripojenie kamerového systému na internet potrebujete:

  • internetové pripojenie so statickou IP adresou,
  • dokumentáciu k počítačovej sieti, alebo sieťového technika.

Ak máte digitálny videorekordér pripojený na internet môžete:

  • prezerať si záznam z kamier na ľubovoľnom počítači, ktorý je pripojený na internet a má nainštalovaný internetový prehliadač, alebo cez mobilný telefón,
  • kontrolovať a meniť nastavenia digitálneho videorekordéru pohodlnejšie cez počítač.

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro

Naša ponuka

elektrikári elektroinštalácia, opravy elektriky

Elektro­inštalácie

Oprava a údržba elektroinštalácií v domoch a bytoch.

Chcem vedieť viac

zvončekové systémy, domové dorozumievacie zariadenia

Zvončeky

Montáž a servis zvončekových systémov.

Chcem vedieť viac

čipové DEK kľúče, DEK systémy

DEK systémy

Inštalácia DEK systému, dlhodobá správa databázy.

Chcem vedieť viac