PEPE ELEKTRO

Kamerový systém v praxi, 7. časť

8.7.2013

V záverečnej časti seriálu o kamerových systémoch Vám ukážeme príbehy a štatistiky, kedy kamery pomohli prichytiť zlodeja, alebo objasniť trestný čin.

Často sa hovorí, že kamerový systém pomáha zvýšiť bezpečnosť, že kamery ochránia Vás a Váš majetok. Preto venujeme poslednú časť seriálu o kamerových systémoch práve príbehom, kedy boli kamery úspešné a pomohli svojím majiteľom.

Zlodeja na štiavnickej kalvárií prichytili kamery

13.5.2012: Kamerový systém na Kalvárii plnil svoj cieľ už mesiac potom ako ho tam nainštalovali. Dokazuje to fakt, že nedávno prostredníctvom neho chytili zlodeja.

"Došla nám prostredníctvom kamerového systému správa a fotografia zlodeja priamo v kostole. O pol druhej v noci sme teda s kolegom vyštartovali terénnym autom na Kalváriu. Dorazili sme tam za päť minút a chytili ho priamo pri čine," vysvetlil predseda Kalvárskeho fondu Martin Macharik.

„Ľudia zrejme teraz budú vedieť, že Kalvária je strážená kamerovým systémom a zlodeja sme tak schopní chytiť veľmi rýchlo,“ podotkol.

Zdroj: SME
  • kamera prichytila zlodeja

    Z Kalvárie mizla elektroinštalácia. Zlodeja chytili vďaka kamerovému systému.

Ušiel z miesta dopravnej nehody, našli ho pomocou kamerového záznamu

Dňa 8.1.2013 v popoludňajších hodinách vodič osobného motorového vozidla VW Passat neprispôsobil jazdu povahe komunikácie a na novovybudovanom kruhovom objazde po šmyku zničil dopravné značenie. Aj keď platné zákonné normy prikazujú v takomto prípade zotrvať na mieste a privolať políciu, vodič tak neurobil a z miesta udalosti ušiel. Nakoľko ale bola celá nehoda zaznamenaná kamerovým monitorovacím systémom, príslušníci mestskej polície vozidlo, ktoré bolo následkom nárazu taktiež poškodené, na území mesta i s jeho 34 ročným vodičom z okresu Nové Mesto nad Váhom vypátrali. Vec bola na doriešenie odovzdaná príslušníkom dopravného inšpektorátu OR PZ SR.

Zdroj: Dubnica

Kamerový systém mestskej polície Bratislavy

 V roku 2011  na základe podnetov z kamerového systému bolo riešených 4 945 udalostí. Tieto sa týkali napríklad porušovania pravidiel bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke - 3 714 prípadov, parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách - 137 prípadov,  požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách - 179 udalostí, obťažovania okoloidúcich sociálne neprispôsobivými občanmi - 69 prípadov, ale aj dodržiavania VZN týkajúcich sa  čistoty a poriadku - 366 zistení, voľných pouličných aktivít - 22 udalostí, ale aj priestupkov, ktoré majú na svedomí majitelia psov pri venčení svojich miláčikov na verejných priestranstvách - 167 zistení.

  • monitorovací kamerový systém v Bratislave

    Monitorovacia miestnosť kamerového systému mestskej polície v Bratislave.

Výstupy z kamerového systému, či už ide o fotografie alebo prezeranie záznamov, sú poskytované na základe písomnej žiadosti aj príslušným útvarom PZ. Prezeranie záznamov sa týkalo predovšetkým šetrenia vo veci krádeži alebo poškodení motorových vozidiel, poškodenia majetku, lúpežného prepadnutia, výtržníctva, ublíženia na zdraví, krádeže a vlámania.

Zdroj:  Mestská polícia BA

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro

Naša ponuka

elektrikári elektroinštalácia, opravy elektriky

Elektro­inštalácie

Oprava a údržba elektroinštalácií v domoch a bytoch.

Chcem vedieť viac

zvončekové systémy, domové dorozumievacie zariadenia

Zvončeky

Montáž a servis zvončekových systémov.

Chcem vedieť viac

čipové DEK kľúče, DEK systémy

DEK systémy

Inštalácia DEK systému, dlhodobá správa databázy.

Chcem vedieť viac