PEPE ELEKTRO

Kontajnerové stojisko zabezpečené DEK systémom

20.2.2013

Aktualita o kontajnerových stojiskách otváraných DEK kľúčmi a napájaných solárnym článkom.

Kontajnerové stojiská bývajú špinavým a odpudivým miesto v okolí inak čistých bytových domov. Kontajnery často rozhadzujú bezdomovci. Stáva sa, že dokonca obyvatelia okolitých domov ku kontajnerom vynášajú svoj nadrozmerný odpad, ktorý by mali odovzdať na odovzdávacom mieste. Preto majú mnohé domy v Bratislave majú vybudované uzamykateľné kontajnerové stojiská na bežný visiaci zámok. Problém ale nastáva s odomykaním kontajnerového stojiska pri odvoze odpadu, keďže spoločnosti odvážajúce odpad si odmietajú odomykať kontajnerové stojiská sami bežnými kľúčmi.

 • kontajnerové stojisko zamykané čipovým dek kľúčom

  Kontajnerové stojisko napájané solárnym panelom na Stavbárskej ulici v Bratislave.

 • riadiaca jednotka čipových DEK kľúčov

  Bezpečtnostná klietka, v ktorej je riadiaca jednotka DEK systému.

Preto je väčšinou nutné aby niekto z domu otvoril kontajnerové stojisko pri odvoze odpadu. V snahe vyriešiť tento nepekný problém sa spoločnosti odvážajúce odpad vyjadrili, že by boli ochotné odomykať si kontajnerové stojiská sami, ale len za podmienky, že budú uzamykané čipovým kľúčom (DEK kľúčom), ktorý bude univerzálny pre viac kontajnerových stojísk v lokalite. Toto riešenie by vyhovovalo najmä vlastníkom, ktorý už majú DEK systémom zabezpečený vstup do domu,  lebo by im stačil jeden kľúč na dva zámky. Nakoľko ale DEK systém vyžaduje pre svoj chod elektriku, zväčša sa hľadalo riešenie ako priviesť elektrické vedenie až ku kontajnerovému stojisku. Niekedy sa vedenie zakopalo do zeme, niekedy sa viedli káble vzduchom. Často to bolo náročné a niekedy až nemožné, naviac celá práca sa zbytočne predražovala.  Preto sa v poslednej dobe začala používať na napájanie solárna energia. DEK systém je pripojený na batériu a solárny článok, cez deň sa batéria nabije a zásobuje systém elektrickou energiou aj v noci. Naviac nie je nutné ťahať ku kontajnerovému stojisku elektrické káble, stojisko je samostatné, uzamknuté a čisté.

Jedno takéto stojisko sme vybudovali na Stavbárskej ulici v Bratislave. Stojisko funguje bez problémov. Vnútri stojiska je omnoho čistejšie a obyvatelia sú spokojný s jeho fungovaním.

 • kontajnery odomykané čipovým dek kľúčom

  Odomknutie kontajnerového stojiska.

 • solárny panel napájajúci DEK systém

  Detail na solárny článok.

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro

Naša ponuka

elektrikári elektroinštalácia, opravy elektriky

Elektro­inštalácie

Oprava a údržba elektroinštalácií v domoch a bytoch.

Chcem vedieť viac

zvončekové systémy, domové dorozumievacie zariadenia

Zvončeky

Montáž a servis zvončekových systémov.

Chcem vedieť viac

čipové DEK kľúče, DEK systémy

DEK systémy

Inštalácia DEK systému, dlhodobá správa databázy.

Chcem vedieť viac