PEPE ELEKTRO

Pozor na kvalitu kamerového záznamu

20.10.2014

Často sa stáva, že bežný človek nevie odhadnúť, akú kvalitu môže asi mať kamerový záznam. Veď keď v televíznych seriáloch vedia záznam z obyčajne kamery zväčšiť aj 100-násobne, tak sa to musí dať spraviť aj v skutočnosti. Lenže realita býva iná.

8.10 priniesla TV JOJ reportáž s prosbou polície o pomoc. Na základe kamerového záznamu polícia žiada o pomoc pri hľadaní dvoch páchateľov, ktorí v noci podpálili auto stojace pred domom.

Samozrejme, mali by sme byť radi, že auto stálo na mieste, ktoré bolo práve monitorované kamerovým systémom a že záznam určite pomôže pri odhalení páchateľov. Lenže, ako vidno z reportáže, kvalita kamerového záznamu je nedostatočná. V praxi sa ani nedá očakávať, že bežne dostupná kamera zachytí tvár človeka, ktorý má na sebe mikinu s kapucou, v noci a pomerne veľkej vzdialenosti. Mnoho krát sa ale stretávame práve s takýmito a podobnými požiadavkami zákazníkov. Ak by sme im kamerový systém namontovali, tak by so záznamom neboli spokojní, pretože na ňom skutočne nič nevidno.

Preto je extrémne dôležité si uvedomiť, čo má kamerový systém snímať, čo má byť na zázname vidno a čo nie. Od toho sa odvíjajú možnosti realizácie kamerového systému, potrebná kvalita kamier a podobne. V prípade pochybností sa dá urobiť jednoduchý test: odfoťte si mobilom to, čo má kamera snímať, z toho miesta, kde má byť kamera umiestnená. Takto sa dá približne odhadnúť, aká bude kvalita záznamu. Samozrejme, kamery majú väčšiu optiku, teda kvalita bude o niečo lepšia.

  • kamerový záznam v noci

    Záber z videa kamerového systému, tak ako bol odviesielaný v reportáži. Na zábere je auto a dvaja páchatelia. Zdroj: TV JOJ.

Originálnu reportáž si môžete pozrieť v archíve TV JOJ.

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro

Naša ponuka

elektrikári elektroinštalácia, opravy elektriky

Elektro­inštalácie

Oprava a údržba elektroinštalácií v domoch a bytoch.

Chcem vedieť viac

zvončekové systémy, domové dorozumievacie zariadenia

Zvončeky

Montáž a servis zvončekových systémov.

Chcem vedieť viac

čipové DEK kľúče, DEK systémy

DEK systémy

Inštalácia DEK systému, dlhodobá správa databázy.

Chcem vedieť viac