PEPE ELEKTRO

Úspora na prvom mieste

24.3.2016

Každý vie, že úsporné žiarovky spotrebujú menej elektriny ako obyčajné. Ale o koľko menej? Odpoveď zaujímala aj nás, tak sme spravili menší test.

V modernej dobe je stále väčším fenoménom kupovať a žiť úsporne. Autá na elektrinu, hlavice na sprchu ktoré vám zaručia menší únik vody alebo úsporné žiarovky. No ktoré z týchto vecí sú vážne také ako nám hovoria ich výrobcovia? Ktoré je v skutočnosti dobré mať doma a ktoré nie. My ako firma plná elektrikárov sme sa rozhodli pre otestovanie úsporných žiaroviek. Najprv sme do toho nevkladali až tak veľkú nádej ale výsledok nás milo prekvapil.

  • bežná žiarovka pripojená na záložný zdroj

    Bežná 60W žiarovka pripojená na záložný zdroj.

  • úsporná žiarovka pripojená na záložný zdroj

    Úsporná 5W žiarovka pripojená na záložný zdroj.

Poskladali sme si jednoduchý obvod – žiarovku sme jednoducho pripojili na záložný zdroj. Ako prvú sme pripojili klasickú 60 wattovú žiarovku. Každých 5 minút sme ju kontrolovali a stále svietila. No po hodine jednoducho zhasla. Baterky boli prázdne a stačila na to chabá hodinka svietenia. No potom sme pripojili 5 wattovú úspornú žiarovku. Najprv svietila veľmi slabo no po asi 5 minútach sa vyrovnala klasickej žiarovke. Boli sme veľmi zvedavý koľko nám vydrží svietiť. Dokonca sme uzatvárali stávky. Po 5 hodinách neustáleho svietenia sme sa začali báť, že budeme musieť v práci ponocovať keďže každý z nás chcel vedieť dokedy vydrží. Keď už prešla aj ôsma hodina boli sme stále viac a viac prekvapený koľko taká úsporná žiarovka vydrží. Bolo to presne desať hodín a päť minút keď žiarovka zhasla. Pokus vyšiel nad naše očakávania, a pizzu vyhral kolega ktorý hovoril najväčší tip osem hodín. Úprimne povedané sme ho najprv aj trochu vysmiali. A on sa nám na oplátku smial keď pred nami jedol pizzu ktorej sme sa nemohli ani dotknúť.

Takže po našom drobnom pokuse je odpoveď jasná. Úsporná žiarovka vydrží skoro desať-krát viac ako obyčajná. A aj jej svetlo nie je také umelé až „oranžové“ ale príjemne biele. Úsporné žiarovky sa vážne oplatia kúpiť každému, ušetria vám mnoho peňazí za elektrinu.

Ak máte problém s rozvodmi elektriky, potrebujete zrekonštruovať zvončekový systém, nainštalovať kamerový systém alebo DEK systém, kontaktujte nás. Technici z našej spoločnosti PEPE Elektro vám radi pomôžu.

Chcem kontaktovať PEPE Elektro

Naša ponuka

elektrikári elektroinštalácia, opravy elektriky

Elektro­inštalácie

Oprava a údržba elektroinštalácií v domoch a bytoch.

Chcem vedieť viac

zvončekové systémy, domové dorozumievacie zariadenia

Zvončeky

Montáž a servis zvončekových systémov.

Chcem vedieť viac

čipové DEK kľúče, DEK systémy

DEK systémy

Inštalácia DEK systému, dlhodobá správa databázy.

Chcem vedieť viac